uszkodzone obicie sofy

Zniszczone obicie sofy – jak naprawić?

Sofa jest meblem, który jest ciągle eksploatowany, dlatego też może dojść w niektórych miejscach do przetarć bądź pęknięć. Takie skazy mogą być szpecące, dlatego też warto poznać kilka trików, które pozwolą je ukryć.

Zakrycie zniszczonych elementów

Prosty i tani sposób to zakup koca, czy też narzuty, która pozwoli zakryć zniszczony element mebla. Możemy także zdecydować się na pokrowiec, niektórzy producenci oferują różnokolorowe pokrowce, dzięki którym możemy zmienić styl naszej sofy, a także ochronić ją przed zniszczeniem. Można ją także wykorzystać, by zakryć już powstałą plamę.

Jak załatać zniszczoną sofę?

Zniszczoną sofę możesz także naprawić, naszywając na nią łatkę. Zanim przejdziesz do zakrycia dziury, musisz odpowiednio przygotować to miejsce. Miejsce rozdarcia musi być odpowiednio odtłuszczone i oczyszczone. Następnie możesz umieścić łatkę za pomocą specjalnego kleju do tkanin bądź skóry w zależności, z czego sofa jest wykonana. Ważne by łatka była większa o ok. 2 cm od przetarcia/rozdarcia. Ważne by łatka była w jak najbardziej zbliżonym kolorze do sofy.

zniszczona tapicerka
źródło: pixabay.com

Jak zszyć uszkodzoną sofę?

Kolejnym sposobem jest zszycie uszkodzonego miejsca. W przypadku sof skórzanych warto odtłuścić i oczyścić miejsce szycia. Po zszyciu rozdartego miejsca warto przestrzeń między szwami wypełnić specjalnym klejem do powierzchni skórzanych. Gdy klej wyschnie, wyciągamy szwy i delikatnie czyścimy naprawiane miejsce. Spoiwo zrobi się przezroczyste i dzięki temu będzie niewidoczne. W przypadku sof obitych tkaniną możesz delikatnie zacerować pęknięte miejsce- ważne by nitka była jak najlepiej dobrana kolorystycznie do obicia.

Specjalistyczne firmy zajmujące się takimi naprawami

Wybierając taką firmę, mamy pewność, że naprawa będzie przeprowadzona na wysokim poziomie. Tapicer może załatać zniszczone miejsce bądź wymienić całą tapicerkę. Decydując się na naprawę przez specjalistę, musimy liczyć się z kosztami, dlatego też czasami lepszym rozwiązaniem jest zakup nowej sofy.

zniszczona tapicrka
źródło: pixabay.com

Zakup nowej sofy

W przypadku bardzo zniszczonej sofy lepszym rozwiązaniem jest zakup nowego mebla. Tym razem warto jednak wybrać meble wytrzymałe na zniszczenia. Meble producenta Scanficsofa.pl wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Kupując dobrej jakości mebel masz pewność, że posłuży ci przez wiele lat.

One thought on “Zniszczone obicie sofy – jak naprawić?

  1. Iza 12 lipca 2019 at 19:01

    Cześć wielkie dzięki za post !

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa