Jak wybrać stół do jadalni?

Zaaranżowanie wnętrza i urządzenie jadalni nie jest łatwą sprawą, jadalnia powinna znaleźć się w salonie a może lepiej w kuchni? Zobaczcie kilka naszych porad jak kupić stół.

Stół w jadalni pełni często funkcję głównego miejsca rodzinnych spotkań, dlatego, jeżeli wasze życie rodzinne toczy się zazwyczaj w kuchni, to właśnie stół powinien znaleźć się właśnie tam. W małych kuchniach warto zastanowić się nad ustawieniem stołu przy ścianie, przestrzeń, jaką będziemy potrzebować, aby wygodnie przy nim siedzieć to około 80 cm od krawędzi. Ta odległość pozwoli na wygodne pozycję oraz bezproblemowe manewrowanie krzesłem, 120 cm jest minimalną długością stołu, tak abyśmy bez problemu umieścili przy jednej krawędzi dwie osoby obok siebie.

W przypadku kuchni otwartych na salon, jadalnie warto urządzić na granicy tych pomieszczeń, dzięki temu rozgraniczymy te dwa pomieszczenie bez ścianki. Decydując się na takie rozwiązanie, zamiast zwykłego stołu możemy kupić stół bilardowy, który daje możliwość nałożenia nakładki blatu jadalnego.

źródło: stoly-bilardowe.net

Ten pomysł może spowodować, że nasze rodzinne miejsce spotkań jeszcze bardziej będzie nas zachęcać do przebywania w gronie rodzinnym. Na takie rozwiązanie możemy także zdecydować się w salonie, bądź w innym miejscu, gdzie pozwala na to przestrzeń, chcąc określić jakie wymiary powinno mieć pomieszczenie, w którym postawimy stół do pola gry, dodajemy 2×140 cm (druga wartość to maksymalna długość kija bilardowego, przyjęcie takiej odległości od ściany bądź innych elementów wyposażenie daje nam pewność, że swobodnie możemy grać).

Pamiętajcie, że wybierając stół do jadalni, najważniejsza jest wasza wygoda, dopiero później powinniśmy patrzeć na jego wygląd. Jeżeli dysponujemy dużą przestrzenią, warto zastanowić się nad stołem prostokątnym, ponieważ taka budowa zapewnia spory komfort, ale też zajmuje więcej miejsca, wszystkie półmiski, salaterki oraz wazy i zastawa bez problemu pomieszczą się na takim stole, szerokość takiego stołu powinna być w granicach 80-100 cm. Uniwersalny materiał, z którego zazwyczaj wykonane są stoły to drewno, takie stoły nigdy nie wychodzą z mody, a dodatkowo naturalny wygląd drzewa cieszy oko.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa