fotel w stylu skandynawskim

Wybieramy najlepszy fotel do salonu

Co jest istotne przy wyborze fotele do salonu? Jakich zasad się trzymać, aby nasz fotel nie znudził się nam po sezonie czy dwóch?

W miarę możliwości jeszcze przed zakupami powinniśmy zastanowić się nad tym, czego oczekujemy od fotela. Czy ważniejsze są dla nas walory estetyczne, czy może komfort używania. Powinniśmy się także zastanowić, w jakim miejscu ma stanąć taki fotel, ponieważ to przede wszystkim od tego zależy, na jaką wielkość fotela możemy sobie pozwolić.

fotel w stylu skandynawskim
źródło: scandicsofa.pl

Kiedy już przystępujemy do zakupu fotela do salonu, powinniśmy już mniej więcej wiedzieć, gdzie będzie on umiejscowiony w pomieszczeniu. Na rynku znajdziemy fotele o zróżnicowanych gabarytach, dlatego tak ważne jest wybranie miejsca w którym stanie. W mniejszych salonach zamiast masywnego fotela, który zaciemni pomieszczenie, warto wybrać fotel na nóżkach. Meble na nóżkach nadają pomieszczeniu lekkości. Warto jednak pamiętać, że fotel powinien się wpasować nie tylko w to miejsce, w którym go postawimy, ale także w całe umeblowanie. Jeżeli fotel miałby zagracić całe pomieszczenie bądź blokować swobodne przejście warto z niego zrezygnować i wybrać np. pufę. Ogólna zasada przy zakupie fotela jest taka, że siedząc na nim, powinniśmy móc swobodnie dotykać podłogi. Niestety jednak wiadomo, że przy zakupach dla kilkuosobowej rodziny może to być problem.

Błędnym założeniem jest, że fotel powinien być w takim samym kolorze jak sofa, czy narożnik. Szczególnie w stylu skandynawskim różnorodność kolorystyczna jest pożądaną rzeczą. Nawet jeżeli nie mamy mebli, czy mieszkania w stylu skandynawskim możemy wybrać fotel w stylu skandynawskim i może się on różnić kolorystycznie od pozostałych mebli kolorystycznych. Taki wybór pozwoli uniknąć monotonii i ożywić wystrój wnętrza. Pamiętajcie jednak, że jeżeli wybieracie wzorzystą tapicerkę, nie mieszajcie zbytnio kolorów, ponieważ nie będzie to dość estetyczne.

fotel w stylu skandynawskim
źródło: scandicsofa.pl

Ze względów praktycznych i użytkowych najczęściej decydujemy się na fotele, sofy, czy narożniki w ciemnych kolorach. Wiele osób uważa, że na nich brud jest mniej widoczny, jednak sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, bo to jak bardzo brud będzie widoczny, zależy przede wszystkim od materiału, na jaki się zdecydujemy.

One thought on “Wybieramy najlepszy fotel do salonu

  1. Oświetlnie nastrojowe 10 września 2018 at 11:33

    Do kącika z fotelem trzeba koniecznie dobrać dobre oświetlenie do czytania książek. Ja postawiłabym na oświetlenie LED. Kącik czytelniczy, super sprawa!

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa