W jaki sposób wyciszyć mieszkanie?

Nasze mieszkanie, niezależnie od tego, czy to mieszkanie w bloku, czy też jednorodzinny dom to nasz mały azyl. Dlatego to właśnie w nim czujemy się swobodnie i możemy w pełni odpocząć. A, co jeżeli nasi sąsiedzi skutecznie nam to umożliwiają bądź przeszkadza nam hałas z ulicy? Musimy, coś z tym zrobić! Ale, co? Jak to, co po prostu skutecznie wyciszyć mieszkanie. W tym artykule powiem, jak to zrobić, przedstawiając kilka rozwiązań.

PANELE AKUSTYCZNE
Otóż panele akustyczne, które kładzie się na ścianę skutecznie wytłumią dźwięki, a do tego jeszcze mogą służyć za bardzo ciekawą dekorację. Ich główną zaletą jest to, iż nie będziemy słyszeć sąsiada, a sąsiad nas. Dodatkowo wewnętrzne dźwięki, takie jak muzyka z wieży stereo, będą lepiej nagłośnione.
DŹWIĘKOSZCZELNE OKNA
Wszyscy wiemy, że każde okno automatycznie tłumi dźwięki, jednak w zasadzie tylko do poziomu 32 decybeli. Dlatego jeżeli mieszkamy w głośnej okolicy, to takie okna mogą nam nie wystarczyć. Mając to na uwadze to przy zakupie okien, warto jest się dowiedzieć, jaki jest ich stopień tłumienia hałasu. Zdecydowanie już wyciszenie dźwięków na poziomie 42 decybeli, znacznie podnosi nasz komfort życia.
PODWIESZANY SUFIT
Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w bloku mieszkalnym. Dlatego też zainwestujmy w lekkie, podwieszane sufity. Owe sufity umieszczane są pod stropem w celu utworzenia przestrzeni przeznaczonej na instalację. Zbudowane one są zazwyczaj z płyty kartonowo – gipsowych, natomiast powstałe wolne miejsce wypełniane jest wełną mineralną.
Źródło: pixabay.com
MATY AKUSTYCZNE
Dzięki takim matom akustycznym jesteśmy w stanie samemu wyciszyć mieszkanie, bez żadnego problemu. Jest tak, gdyż nie wymagają one od nas bardzo dużego wysiłku w ich montażu. Wystarczy tylko i wyłącznie, jak kupimy gotowe maty na ścianę lub podłogę i je odpowiednio położymy.
EKRANY AKUSTYCZNE
Ekrany akustyczne to produkt, który w zasadzie zaliczany jest do szybkich w montażu i niewymagających dość dużych nakładów finansowych. Ale już samo kładzenie takich ekranów akustycznych potrafi płatać już niezłego figla. Dlaczego? Ano dlatego, że nie zamontujemy ich na zewnątrz pomieszczenia, a wręcz przeciwnie. Należy je zamontować w ścianie, z czym oczywiście wiąże się zdecydowanie większy bałagan. Jeżeli jednak mimo to jesteśmy na nie zdecydowani, to wtedy warto jest pamiętać o dobraniu odpowiedniego materiału, który będzie zamontowany na stałe wewnątrz. Absolutnie powinna to być wełna mineralna o właściwych rozmiarach i właściwościach.
DEKORACJA
Zdecydowanie mniej inwazyjnym sposobem niż wymiana okien albo remont ścian jest użycie odpowiednich dekoracji w mieszkaniu. Naprawdę czasem wystarczy, gdy powiesimy kilka obrazów bądź makatkę i nasz pokój będzie już bardziej wyciszony. Na podłodze połóżmy dywan, natomiast przy oknie powieśmy pluszowe zasłony, a z pewnością mniej niechcianych dźwięków będzie docierało do naszych uszu. Możemy również zainwestować w wiele dodatkowych elementów dekoracyjnych, które w dość dużej mierze przyczynią się do wyciszenia mieszkania. Są nimi m.in.: grube zasłony, dużo ozdobnych poduszek itp.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa