meble do salonu

Urządzamy funkcjonalny salon w domu z dziećmi

Urządzenie salonu w domu, w którym przebywają dzieci, może być dość trudne. Szczególnie jeżeli chcemy zachować przestrzeń dla siebie i zapraszanych gości.

meble do salonu
źródło: pixabay,com

Sporym problemem jest utrzymanie porządku w salonie. Jak wiadomo dzieci podczas zabawy, rozrzucają wszędzie zabawki, warto jednak nauczyć dziecko, że po zakończonej zabawie, zabawki powinny znaleźć się w specjalnym koszu na zabawki. Chcąc stworzyć miejsce dla dziecka w salonie i dodatkowo trzymać zabawki w jednym miejscu, warto stworzyć kącik zabaw dla dziecka. Możemy stworzyć go za pomocą kojca, bądź maty edukacyjnej. Jeżeli mamy miejsce w salonie możemy także postawić stoliczek i tablicę rysunkową. Stworzenie specjalnego miejsca dla dziecka, gdzie będzie mogło swobodnie usiąść, jest dużym udogodnieniem. Jak wiadomo, dzieci są małymi rozrabiakami, dlatego w salonie powinniśmy postawić na funkcjonalne meble. Jak wiadomo, dzieci chcą wszystkiego dotknąć, a nawet wejść na półki. Dlatego też meble do salonu powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne dla naszych dzieci.

Zasady, które pomogą wybrać ci meble do salonu

  • Urządzając salon, powinniśmy zrezygnować ze stawiania wysokich regałów, na które dzieci wejdą z łatwością, jednak będą miały problem z zejściem
  • Cała elektronika jak głośniki czy laptop powinna znajdować się wyżej. Np. telewizor możemy zamontować na ścianie tak, aby dziecko nie mogło do niego sięgnąć.
meble do salonu
źródło: pixabay.com
  • Wszystkie meble, jakie będą znajdować się w salonie w tym pufy i kanapa powinny być wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia, ponieważ jak wiadomo, dzieci lubią rysować po różnych przedmiotach.
  • Kanty mebli powinny być zabezpieczone miękkim materiałem (aby się tak nie rzucał w oczy, warto dopasować go do kolorystyki pomieszczenia) tak, aby dziecko się nie poobijało przy chodzeniu
  • Tak, jak w przypadku mebli i w przypadku farby powinniśmy wybierać takie, z których łatwo zmywać niechciane „wzorki” po pisakach.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa