małe pomieszczenie aranżacja

Te błędy popełniają wszyscy urządzając mały pokój!

Urządzając mały pokój, popełniamy wiele błędów, chcąc urządzić funkcjonalne pomieszczenie często zapominam o dekoracyjnym aspekcie mebli bądź też stawiamy tylko na aspekt dekoracyjny. Zobacz jakich błędów nie popełniać urządzając mały pokój! 

Ciemne barwy

Ciemne kolory, wizualnie pomniejszają pokój. Nawet w przypadku jasnych kolorów trzeba uważać, zamiast intensywnej zielni lepiej zastąpić ją pistacjowym pastelowym kolorem. Intensywniejsze oraz ciemne barwy można przemycić w dodatkach np. poduszkach, kocach, czy uchwytach mebli.

mały pokój
źródło: pixabay.com

Dzielenie pokoju na strefy

W większych pomieszczeniach ten zabieg sprawdza się bardzo dobrze, natomiast w małym pokoju powinniśmy tego unikać. Kontrasty kolorów oraz wzorów, które będą wyznaczać granice w pomieszczeniu, nie wprowadzą porządku do małych pomieszczeń, lecz chaos, a pomieszczenie będzie wydawało się na jeszcze mniejsze. W małych pokojach przestrzenie powinny się wizualnie przenikać, a jedna powinna płynnie przechodzić w drugą.

Meble dekoracyjne

Meble, które nie są funkcjonalne i będą miały tylko jedno praktyczne zastosowanie, sprawią, że pomieszczenie nie będzie dostosowane do naszych potrzeb. W małych pokojach warto stawiać na takie meble jak sofy z funkcją spania. Chociaż zwykłe sofy są bardziej dekoracyjne, to jednak nie będą się sprawdzały w małych pomieszczeniach. Dlatego tez najlepiej stawiać na składane, wielofunkcyjne oraz mobilne meble.

małe pomieszczenie aranżacja
źródło: pixabay.com

Jedynie oświetlenie ogólne

Nawet w najmniejszych pokojach jedno źródło światła nie jest wystarczające. Ogólne oświetlenie, dobrze oświetla powierzchnie znajdującą się bezpośrednio pod nim, powodując, że przestrzeń wokół jest przyciemniona. W małym pokoju warto zastosować kilka punktów świetlnych, które dodadzą pomieszczeniu głębi.

Bibeloty

W małych pokojach nie ma miejsca na zbędne dodatki niewnoszące żadnych praktycznych zastosowań. Dodatki powinny być starannie dobrane i przede wszystkim powinno ich być mało. W takim miejscu klimat lepiej stworzyć za pomocą ciekawego koloru sofy, czy fotela. Zamiast upychać dekoracje po kątach.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa