stylowe mieszkanie

Stylowy salon, trendy w 2017

Urządzając salon w naszym domu z całą pewnością zastanawiamy się, jak go zaaranżować? Jaki kolor ścian wybrać do salonu? W owym 2017 roku modne będą kolory natury, a zwłaszcza zieleń i orzech, ale nie każdy ich odcień. Mając to wszystko na uwadze to w tym artykule powiem, jak powinien taki salon wyglądać w stylu Etno, nowoczesnym i w różnych odcieniach zieleni z drewnianymi meblami.

 Tak, jak wspomniałam wcześniej rok 2017 będzie w dekoratorstwie czasem powrotu do natury. Niby nie jest to nic nowego, bo kolory ziemi modne już były. Takim mocnym trendem są odcienie zieleni i orzecha. Salony w tych kolorach będą najmodniejsze. Dodatkowo producenci farb wskazują na takie kolory, jak ciemny fiolet i szary denim. To wszystko oznacza, że zmierzamy w spokojne rejony.

Jak zatem urządzić nasz salon w stylu Etno, nowoczesnym i w różnych odcieniach zieleni z drewnianymi meblami. Aby wpełni odpowiedzieć na to pytanie to w tym artykule poniżej przedstawię te trzy style. Oto one:
STYL ETNO, CZYLI ETNICZNY
Jest to styl bardzo uniwersalny i skutecznie opiera się zmieniającym trendom i modzie. Jego niewątpliwą zaletą jest nieprzemijalność, która podyktowana jest naszymi osobistymi upodobaniami i odniesieniem do tradycji, miejsc i kultur, które od wieków są żywe i inspirują. Cenne jest również to, że ten styl z powodzeniem możemy wprowadzić do mieszkania, które nie urządzamy od podstaw. Za pomocą kilku przedmiotów styl Etno potrafi dopasować się do każdego wnętrza. Dodatkowym jego atutem jest łatwość z jaką możemy łączyć elementy tradycyjne z nowoczesnymi. Styl Etno kocha barwy ziemi i naturalne kolory, takie jak oliwkowa zieleń, rdzawe odcienie czerwieni i oranżu, ochra, szafranowa żółć i jagodowe fiolety. Doskonałym tłem dla tych nasyconych, pełnych życia barw są bardziej subtelne tony. Są nimi np., piaskowe biele, ruda glina lub jasna terakota. Aranżując wnętrze w stylu Etno, warto wyobrazić sobie odległe miejsca i krajobrazy.
STYL NOWOCZESNY
Podstawą stylu nowoczesnego jest przestrzeń, minimalizm i prostota. W takich nowoczesnych wnętrzach najlepiej odnajdują się zimne biele, beże i szarości. Kolor biały jest czysty i dobrze odbija światło, przez co wnętrza wydają się optycznie większe, dlatego też jest bardzo często stosowany w tych aranżacjach. W dodatkach możemy odnaleźć natomiast kolor czarny i brązowy, lecz jest także miejsce dla intensywnych barw, które dodają dynamicznego charakteru. Jeżeli chodzi o dobór mebli do stylu nowoczesnego to stosuje się meble proste, lekkie, jednobarwne, bez wzorów opartych na kształtach geometrycznych. Takie meble z reguły wykonane są z drewna, szkła, chromu lub stali nierdzewnej. Dodatki są nieliczne, nowoczesny salon absolutnie nie może być zagracony. Ilość mebli i elementów dekoracyjnych w nowoczesnych pomieszczeniach ograniczona jest do minimum. Dlatego też nowoczesne wnętrza wydają się przestrzenne, nawet jeśli nie mają dużego metrażu. Im mniej mebli, kolorów i wzorów, tym lepiej. Ważnym elementem w nowoczesnych aranżacjach jest również oświetlenie. Śmiało można zainstalować lampy ścienne i sufitowe, światło punktowe oraz taśmy ledowe. Tkaniny w nowoczesnym stylu zazwyczaj pozbawione są deseni, przyciągają wzrok fakturą i kolorem. W nowoczesnym salonie nie tylko meble, ale także dodatki mają swoje jasno określone miejsce.
Źródło: pixabay.com
STYL W RÓŻNYCH ODCIENIACH ZIELENI I DREWNIANYMI MEBLAMI
Kolor zielony powstaje z połączenia niebieskiego z żółtym i w zależności od nasycenia może być zarówno kolorem ciepłym, jak i zimnym. W 2017 roku w salonie modne będą kolory ścian, takie jak: zieleń szmaragdowa, miętowa, oliwkowa, khaki. Ściany w salonie mogą przybrać również barwę soczystej trawy. Bardzo ciekawe jest też połączenie zieleni i nasyconego niebieskiego, a także pomalowanie dużych płaszczyzn ścian kolorami kamieni naturalnych, takich jak: malachitu i amazonitu. Jeżeli jednak obawiamy się pomalować całego salonu na kolor zielony to pomalujmy tylko jedną ścianę. Owa zieleń na ścianach w salonie doskonale współgra z beżami, bielą i złotem w odcieniu ochry. Pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji salonu. Kolor zielony od dawna kojarzy się z zaufaniem, niewinnością, nadzieją, młodością, świeżością, sprawiedliwością i wytrwałością. Zieleń uspokaja i relaksuje, dlatego też świetnie nadaje się do salonu. Taki jasny odcień zieleni pasuje do salonu w stylu romantycznym, oliwka i khaki tworzą styl śródziemnomorski, a szmaragd jest idealny do art deco. Natomiast ciemna zieleń nadaje wnętrzu aurę tajemniczości i wyrafinowanej elegancji. Każdy odcień zieleni świetnie współgra z drewnem. Komponuje się również z metalami, np., z mosiądzem i ze skórą. Salon pomalowany w kolorze lasu uzupełniają dodatki wykorzystujące motywy natury, takie jak: kwiaty, owady, liście. Są one przede wszystkim na tapetach i zasłonach, jak również na chodnikach czy dywanach. W nowych aranżacjach salonów sporo jest wiklinowych mebli i naturalnej zieleni, w tym modnej w latach 50. XX wieku paprotki.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa