minimalistyczny styl

Styl minimalistyczny – zalety

Styl minimalistyczny zyskuje coraz więcej zwolenników, ten styl pozwala stworzyć czysty i schludny klimat. Sprawdźcie jakie zalety ma styl minimalistyczny!

Minimalizm charakteryzuje się prostymi formami oraz niewielką ilością detali, a także stonowanymi barwami oraz kanciastymi formami. Często myli się go ze stylem skandynawskim, ponieważ stawia się w nim na spokój i ogólną harmonię.

styl minimalistyczny
źródło: pixabay.com

W stylu minimalistycznym ważne by meble współgrały z innymi elementami wystroju, często łączy się w nim proste/geometryczne formy z naturalnymi materiałami jak ceramika, czy beton. Urządzając mieszkanie w stylu minimalistycznym, powinniśmy pamiętać o odpowiednio stylizowanych meblach. W salonie powinno znajdować się jak najmniej półek, a także dodatków i dekoracji. W każdym z pomieszczeń powinno znajdować się jak najmniej mebli, powierzchnie powinny być gładkie bez żadnych sprintów. Ważna jest jakość, a nie ilość. Największym problemem podczas urządzania wnętrza w tym stylu jest kuchnia, ponieważ trudno w niej zrezygnować z mebli, czy odkrytych szafek. Łazienka powinna charakteryzować się prostotą oraz nieprzesyconą formą. Armatura oraz inne akcesoria łazienkowe powinny być utrzymane w minimalistycznej formie. Minimalizm jest nowoczesny, a także nowatorski, powoduje to, że sprawdzi się on w każdym wnętrzu. Materiały takie jak stal, chrom, czy beton powinny przeważać w takim wnętrzu. Biel, czerń oraz szarość są barwami, które powinny przeważać, jedynie dywaniki, czy ręczniki mogą być kolorowym akcentem.

minimalistyczny styl
źródło: pixabay.com

Ważne by we wnętrzach nie przeważał intensywny kolor. Nawet we wnętrzach minimalistycznych dużą rolę odgrywają niewielkie elementy, które przystrajają całość i są ciekawym akcentem we wnętrzu. Formy minimalistyczne lubują się w naturalnych nasłonecznionych pomieszczeniach, dodatkowo ocieplają one jasne pomieszczenia i nadają całości przytulnego charakteru.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa