Styl holenderski w mieszkaniu – czym się charakteryzuje?

Jak urządzić mieszkanie w stylu holenderskim? Czym się ten styl charakteryzuje? Te pytania zadaje sobie większość z nas chcących właśnie urządzić swoje własne mieszkanie w tym stylu. Jest tak, gdyż urządzanie mieszkania to wcale nie jest taka łatwa sprawa. Z tego też względu w tym artykule postaram się pokrótce odpowiedzieć na powyższe pytania.

Jaka jest kolorystyka wnętrza w stylu holenderskim?

Zatem w tych wnętrzach stosuje się mniej bieli na ścianach, a znacznie więcej innych kolorów, szczególnie szarości, niebieskiego i pomarańczowego. Ulubionymi odcieniami ścian w tym stylu są jednak szarozielony i szaroniebieski, a w tle obok bieli najczęściej występują kolory palonej cegły i naturalnego drewna.

Źródło: pixabay.com

Materiały w holenderskich wnętrzach

Jeśli chodzi o materiały w stylu holenderskim to pierwszeństwo mają przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. Są nimi m.in., rattan, drewno, wełna, metal. Najważniejsze jest jednak to, że wcale nie muszą być idealne, gładkie itd. Jest tak, gdyż wszelkie niedoskonałości materiałów są ich zaletą, bo bardzo podkreślają charakter wnętrza. Jednym słowem najbardziej w stylu holenderskim liczy się naturalność. Dlatego też jeżeli coś jest wykonane z drewna to niech będzie to drewno surowe i najlepiej nie obrabiane. Natomiast jeśli dany przedmiot ma być szklany to wybierzmy ten o nieregularnym kształcie, najlepiej dmuchany bądź ręcznie formowane szkło.

Podsumowując to wszystko, co sprawia wrażenie rękodzieła albo przedmiotu „z historią” przyda nam się na pewno! Rys holenderski w mieszkaniu nada wstawienie do niego jakiegoś mebla z metalu, w stylu loftowym. Może to być np., szafa przypominająca szafki z przebieralni dla robotników w fabryce. Fajnym pomysłem jest też zawiesić pod sufitem lampę, która wygląda jakby przywiózł ją ktoś ze starego okrętu. W stylu holenderskim ważne są też plecionki i dzianiny. Otóż wyplatane z różnego rodzaju włókien są siedziska krzeseł i foteli. Spokojnie taki rattatanowy fotel możemy umieścić w salonie, a nie na tarasie. Zupełnie innym pomysłem jest dzianina. Dosłownie wszystko możemy ubrać w „sweterki”, np., abażur, lampy, poduszki, a nawet kubki.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa