farby przeciw wilgoci

Sprawdź zalety farby przeciw wilgoci

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że kuchnia to pomieszczenie szczególnie narażone na działanie wilgoci. Dlatego też materiały w tym miejscu muszą być odporne na grzyby i wilgoć. Ściany w kuchni również bardzo się brudzą. Z tego też względu chyba nikt nie ma wątpliwości, iż używanie farb w kuchni to świetny pomysł, który jest stosowany coraz częściej. Jeśli odpowiednio dobierzemy farby będą doskonałą alternatywą dla glazury.

 Do niedawna farby były uważane za rozwiązania tymczasowe. Było tak, ponieważ, były nietrwałe, nie chroniły przed wilgocią, a pomalowane ściany trudno było umyć. Obecnie producenci coraz bardziej rozszerzają asortyment farb. W dzisiejszych czasach farby mogą byś świetnym materiałem na wykończenie ścian także w pomieszczeniach narażonych na bardzo dużą wilgotność, takich jak kuchnia czy łazienka.

Farby zapewniają jednolitą powierzchnię, bez podziałów i połączeń. Są najbardziej naturalnym materiałem na wykończenie wnętrz. Śmiało można pomalować ściany dowolnym odcieniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybko zmienimy wystrój kuchni. Farba wodoodporna zapewnia podobną ochroną, jak na przykład płytki ceramiczne.
farby do kuchni
Źródło: pixabay.com

Jaka farba do kuchni i łazienki?

Farba do malowania ścian w kuchni lub łazience powinna być odporna na pleśń, grzyby, a zwłaszcza na wilgoć. Musi nie tylko dobrze kryć, lecz również pozwolić ścianie oddychać. Dlatego bardzo ważne jest to, aby przed zakupem farby upewnić się, że na puszce jest napisane, iż dana farba pasuje do łazienki czy kuchni. Otóż farby odpowiednio przystosowane do takich miejsc powinny zawierać taką informację.

Farby przeciw wilgoci

Farby przeciw wilgoci to farby dyspersyjne, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem na rynku. Są one odporne na wilgoć, dlatego właśnie doskonale nadają się do kuchni czy łazienki. Nie dopuszczają do rozwoju pleśni i wilgoci na ścianie. Dzięki swoim właściwościom, na ścianie nie skrapla się para wodna. Bardzo dobrze sprawdzają się też w pomieszczeniach wentylowanych. Ich zaletą jest także duża odporność na zmywanie i na środki chemiczne. Gwarantuje to, że farba nie zniszczy się podczas mycia. Farby dyspersyjne można zabarwiać na dowolny kolor. Dobór odpowiedniego odcienia nie powinien stanowić żadnego kłopotu. Większość sklepów ma w swoim asortymencie urządzenie do mieszania farb, dlatego bez żadnego problemu uzyskamy pożądany odcień.

Jak przygotować ścianę do malowania?

Pamiętajmy o tym, że każda farba uwydatnia nierówności ścian. Dlatego zanim pomalujemy ściany trzeba odpowiednio przygotować podłoże, żeby tynk był czysty, gładki i równy. Wszelkie ubytki czy pęknięcia należy wypełnić masą szpachlową do pomieszczeń mokrych.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa