sofa łatwoczyszcząca

Sofa do domu ze zwierzętami

Każdy posiadacz czworonożnego przyjaciela wie, że życie ze zwierzakiem w domu nie jest łatwe. Podczas nieprzyjaznej aury na dworze brudna sofa to dla niektórych to codzienność. Warto, więc poszukać takiego rozwiązanie, dzięki, któremu utrzymanie w porządku tego mebla nie będzie problemem.

Wytrzymałość materiału obiciowego

Producenci, wychodząc naprzeciw swoich klientów, oferują im sofy, których materiał obiciowy jest o wiele łatwiejszy do doczyszczenia. Niektórzy właściciele czworonogów decydują się na sofy z pokryciem ze skóry ekologicznej. By wyczyścić zabrudzenia z takiego mebla, będziemy jedynie potrzebowali wilgotnej szmatki z dodatkiem specjalnego środka czyszczącego. Niestety skóra ekologiczna nie sprawdzi się w każdym przypadku. Jeżeli nasz zwierzak lubi drapać takie rozwiązanie, nie będzie najlepsze.

Dla osób, do których nie przemawia kanapa z ekoskóry powstały sofy skandynawskie producenta Scadicsofa.pl. Producent w swojej ofercie ma sofy, które zostały obite łatwoczyszczącym materiałem. Do wyczyszczenia zabrudzeń potrzebna będzie jedynie delikatna ściereczka i woda.

Jakość sofy to podstawa

Wybierając sofę, powinniśmy także zwrócić uwagę na jakość tkaniny. Gdy nasze zwierzę często wskakuje na sofę i inne meble ważne by mebel był wytrzymały na zadrapania. Ważnym elementem jest także wypełnienie sofy, ponieważ ono także ma wpływ na wytrzymałość naszego mebla. Najlepszym i zarówno najczęściej wybieranym wypełnieniem jest pianka.

sofa materiał łatwoczyszczący
źródło: scandicsofa.pl

Dodatkowe pokrycia sofy

Sklepy w swojej ofercie mają także specjalne sofy, których pokrycie można w łatwy sposób zdjąć i wyprać. Takie pokrycia mogą być także kupowane oddzielnie, a więc można dokupić jedno „na zapas” i mieć schowane w szafie w razie większego zabrudzenia.

Ciekawostka: Gdy wasz zwierzak lubi drapać drewniane meble, możecie go do tego zniechęcić- nacierając drewniane meble mocno pachnącą pastą do polerowania drewna.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby oduczyć/nie pozwalać naszemu zwierzakowi na wskakiwanie na sofę, czy łózko, jednak niestety nie każdy z nas ma na tyle silną wolę, by konsekwentnie odmawiać tej przyjemności swojemu czworonogowi. Na szczęście na rynku znajdziecie meble, które pozwolą Wam pozbyć się przykrych konsekwencji wskakiwania zwierzaka na sofę.sofy skandynawskie

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa