Rodzinny pokój rozrywki – co powinno się w nim znaleźć?

W obecnych czasach większość z nas budując sobie domek jednorodzinny wydziela sobie przestrzeń na dodatkowy pokój rozrywki. Taki pokój jest również nazywany pokojem gry lub pokojem multimedialnym. Pokój ten jest przeznaczony oczywiście do realizacji hobby i pasji, jak też relaksu, odpoczynku, zabawy i wspólnego spędzania czasu. Jak urządzić taki pokój? Co powinno się w nim znaleźć? W tej kwestii nie obowiązują żadne reguły, a wszystko zależy od wyobraźni i kreatywności każdego z nas.

Taki pokój rozrywkowy aranżuje się najczęściej na poddaszu albo w piwnicy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby sąsiadował on z domowym biurem czy też pokojem dziennym. Ważna jest tylko atmosfera panująca w takim wnętrzu, funkcjonalne zaadaptowanie przestrzeni i wygodne miejsca do siedzenia. Charakteru takiemu wystrojowi nadają niebanalne siedziska. Możemy wybrać designerskie krzesło, którego oryginalna forma urzeknie wszystkich gości albo zdecydować się na fotel kinowy, czyli domową alternatywę wygodnego fotela z naszego ulubionego kina studyjnego czy multipleksu. Nietuzinkowym pomysłem na siedzisko w pokoju służącym do rozrywki jest worek typu sako, w którym można ułożyć się tak wygodnie, jak w żadnym innym miejscu. Praktyczne okażą się także kanapa narożna dla kilku osób i pufy, przed którymi warto postawić ławę albo stolik barowy. Wiele osób planujących aranżację wnętrza do rozrywki marzy też o własnym barku. By stworzyć taki domowy bar z prawdziwego zdarzenia – poza kieliszkami, podkładkami, przekąskami i trunkami – będziemy musieli wybrać ladę barową i co najmniej dwa hokery, czyli wysokie stołki. Ich styl dostosujemy oczywiście do wystroju całej przestrzeni. Pamiętajmy także o odpowiednim ulokowaniu kina domowego i sprzętu grającego. Telewizor wielocalowy ustawmy na szafce pod telewizor lub powieśmy na ścianie, natomiast głośniki ulokujmy na specjalnej półce. Znajdźmy także dobre miejsce na płyty CD, DVD i Blue – ray – idealny będzie regał na CD.

 .

A jakie atrakcje zapewnić w takim pokoju rozrywki? Aby odpowiedzieć na to pytanie poniżej przedstawię 7 najciekawszych atrakcji do pokoju rozrywki. Oto one:

 .
  • Bilard 
W wersji mini i maxi, idealnej do położenia na stole albo stanowiącej największą atrakcję pokoju rozrywkowego. Na pewno my i nasi przyjaciele spędzicie przy bilardzie długie godziny. Warto wspomnieć, że duży wybór stołów bilardowych mamy w sklepie stoly-bilardowe.net

Źródło: pixabay.com
  • Stół do piłkarzyków
Wprawdzie nic nie zastąpi emocji panujących na prawdziwym meczu, ale i tak warto zainwestować w piłkarzyki, bo to po prostu świetna zabawa, która rozkręci każdy wieczór ze znajomymi. Stół do piłkarzyków z prawdziwego zdarzenia albo niewielkie piłkarzyki na ławę czy ladę barową – wybór gadżetu zależy od zasobności naszego portfela i wolnej przestrzeni.
 .
  • Tarcza do darta
Czyli popularne rzutki. Świetna zabawa na początek imprezy, niezbyt droga i zajmująca niewiele miejsca.
 .
  • Cymbergaj
Czyli typowo wakacyjna atrakcja, której uległ niejeden turysta odpoczywający latem nad Bałtykiem. Cymbergaja raczej rzadko spotyka się pod strzechą – może zapoczątkujemy nową modę?
 .
  • Kino domowe
Które jest dla wielu absolutną koniecznością w pokoju rozrywkowym. Jeśli najlepiej relaksujemy się w kinie albo w domu, oglądając dobre filmy, taka atrakcja jest właśnie dla nas.
 .
  • Szafa grająca
To świetna alternatywa dla tradycyjnego sprzętu grającego. Jest na tyle oryginalna, że może posłużyć także jako ozdoba wnętrza, nadając mu niespotykany klimat.
 .
  • Gramofon i płyty winylowe
Choćby w postaci dekoracji. Wyśmienita ozdoba dla fana muzyki.

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa