Oświetlenie sufitowe, czyli jak wybrać oprawy LED?

Oświetlenie ogólne powinno znaleźć się w każdym pomieszczeniu. Stojąc przed zakupem wiszącej lampy, koniecznie zastanówcie nad tym dokładnie. Mamy dla was kilka porad, dzięki którym zakup oprawy LED będzie łatwiejszy.

Jak już wiecie, w każdym z pomieszczeń musi znaleźć się oświetlenie ogólne, do tego celu możemy wykorzystać oprawy LED sufitowe. Każda z lamp powinna spełniać inne kryteria w zależności od tego, w jakim pomieszczeniu ma się znajdować. Omówmy więc każde z pomieszczeń z osobna.

Kuchnia

Jest to jedno z najczęściej używanych miejsc w domu, dlatego też zainstalowanie oprawy LED szczególnie tutaj powinno być bardzo przemyślane. Jeżeli nasza kuchnia połączona jest z częścią jadalną, oprawa LED powinna być zamontowana w dwóch miejscach. Jedna w centralnej części kuchni, a druga na środku stołu. Oświetlenie części kuchennej i jadalnej jest tak samo ważne, warto jednak pamiętać, że ten rodzaj oświetlenia nie powinien nas oślepiać, powinno się ono odbijać od sufitu i dopiero później docierać do odpowiednich miejsc.

Łazienka

Oprawa LED w tym pomieszczeniu jest niezbędna, choć to oświetlenie koło lustra jest bardzo ważne, to bez ogólnego oświetlenia się nie obejdzie.

źródło: klusdesign.pl

Salon

W małych salonach zaleca się wybranie oprawy LED, która nie będzie go przytłaczać, możemy wybrać oświetlenie, które będzie dekoracyjne, jednak nie powinno mieć wiele ciężkich zdobień. W większych salonach możemy zdecydować się na bardziej dekoracyjne oświetlenie,a w naprawdę dużych salonach powinniśmy zainstalować dwie oprawy LED, ponieważ jedna nie będzie wystarczająca. Salon powinniśmy podzielić na pół i na środku każdej połowy powinna znaleźć się oprawa LED.

Sypialnia

Także w sypialni ważnym oświetleniem jest to ogólne. Warto jednak pamiętać, aby nie instalować tego oświetlenia nad łóżkiem, ponieważ może nas oślepiać, tak jak w przypadku zamontowania oświetlenia w łazience i tutaj powinniśmy zdecydować się na oprawę, która będzie odbijać światło od sufitu.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa