Oświetlenie podwieszanego sufitu

Podwieszane sufity są coraz popularniejsze w nowoczesnych mieszkaniach. Jeżeli je odpowiednio oświetlimy, mogą pełnić jeszcze większą funkcję dekoracyjną. Poznajcie kilka pomysłów, które pomogą Wam w oświetleniu sufitu podwieszanego.

Najpopularniejszym sposobem jest oświetlenie sufitu podwieszanego za pomocą żyrandola. Ten sposób jest prosty i każdemu dobrze znany. Bardziej nowoczesnym i oryginalnym sposobem są plafony. To rozwiązanie jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ plafony mają bardzo małą odległość źródła światła od sufitu. Zwykle kształtem przypominają latający spodek. Najczęściej wybierane są plafony wykonane z metalu i szkła, Następna propozycja to halogeny sufitowe, jest to zamiennik wycofanych żarówek. W odróżnieniu od swoich poprzedników działają na bazie szlachetnego gazu, który je wypełnia, więc nie musimy się obawiać szkodliwego działania. W przypadku kiedy zależy nam na oryginalnym efekcie, możemy zdecydować się na kinkiety ledowe bądź halogenowe. Rozwiązanie to pozwoli osiągnąć niepowtarzalny efekt i oprócz aspektu praktycznego ma też funkcję dekoracyjną. Wybór oświetlenia LED ma wiele zalet, jest to m.in. oszczędność energii, wytrzymałość oraz nowoczesność. Kinkiety ledowe oraz inne rodzaje oświetlenia ledowego świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Ciekawym pomysłem są także reflektorki, są to oprawy z kilkoma źródłami światła. Reflektorki mogą mieć wbudowane diody bądź wymienne żarówki. Montowane są bezpośrednio na suficie podwieszanym. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość skierowania ich w dowolną stronę pod dowolnym kątem.

oświetlenie podwieszany sufit
źródło: pixabay.com

Taśmy LED montowane w profilach ledowych są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Rozwiązanie to daje nie tylko bardzo efektowne światło, ale także możliwość zamontowania go w dowolnym miejscu. To jaka długość oraz typ taśmy będzie dla nas najlepszy, zależy od naszych potrzeb. Aby źródło światła było odpowiednio mocne oraz było efektowne, musimy zwrócić szczególną uwagę na moc zasilacza. Taśmę LED możemy także zamontować bez profilu LED, jednak rozwiązanie to jest mniej bezpieczne i dodatkowo taśma może ulec uszkodzeniu podczas eksploatacji. Profil LED ma także za zadanie wyeliminować efekt świecenia punktowego, dzięki czemu wszystko tworzy spójną całość.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa