okna plastikowe, czy drewniane

Okna drewniane, czy plastykowe – co jest lepsze?

Na pewno każdy z nas budując dom zastanawiał się, jakie okna wybrać drewniane czy może plastykowe. Co będzie lepszym rozwiązaniem? Tak więc okna drewniane czy plastykowe? Tak naprawdę decyzja, wybór i odpowiedź na to pytanie należy do każdego z nas z osobna…

Każdy z nas przecież woli coś innego, co innego mu się podoba. Jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję, jakie okna wybrać drewniane czy plastykowe, warto jest poznać plusy i minusy jednych i drugich. Takie działanie pozwoli Nam świadomie dokonać wyboru. Dlatego mając to na uwadze w tym artykule scharakteryzuję oba rodzaje tych okien.
okno w sypialni
Źródło: pixabay.com
Zacznijmy od okien plastykowych, które są coraz bardziej popularne. Ten fakt nie może nas dziwić, gdyż okna plastykowe są niepalne. A to naprawdę jest bardzo ważna i istotna kwestia. Zwłaszcza w przypadku pożaru posiadanie tych elementów jest na pewno dużo bardziej korzystniejsze od okien drewnianych. Okna plastykowe wiele osób również poleca z innych powodów. Otóż okna te są odporne na działanie owadów i grzybów. Dlatego też  coraz większa liczba osób decyduje się na ich zakup. Oprócz tego okna plastykowe są lekkie i stabilne, dlatego ich montaż jest o wiele łatwiejszy. Ponadto ich białe profile nie żółkną i nie wymagają tak częstych konserwacji. Mają bardzo dużą odporność na wodę, jak i substancje chemiczne. Natomiast wadami okien plastykowych jest to, iż uszkodzone okna w zasadzie nie nadają się do naprawy i są wtedy kompletnie nieużyteczne.
ód

okna plastikowe, czy drewniane
Źródło: pixabay.com
Przejdźmy teraz do okien drewnianych, które są niezwykle szczelne oraz mają niską rozdzielczość cieplną. Ponadto okna te są odpowiednio sztywne, dzięki czemu nadają się do naprawdę dużych przeszkleń. Drewniane okna mają także swoje wady, jedną z nich i chyba najważniejszą jest to, iż są bardzo drogie. Poza tym są mało odporne na działanie owadów i grzybów. Inaczej niż w przypadku okien plastykowych, okna drewniane trzeba, co kilka lat konserwować. Takie okna są też łatwopalne, co w sytuacji pożaru jest bardzo niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa