Okapy firmy Downdraft

Każdy z nas urządzając kuchnię montuje nad swoją kuchenką okapy kuchenne. Okap kuchenny jest to urządzenie elektryczne służące do odprowadzania oparów kuchennych. Taki włączony okap np. podczas gotowania obiadów wciąga wszystkie zapachy oraz parę wodną, która inaczej skropliłaby się na meblach. Jednym słowem urządzenie to jest bardzo ważne w wyposażeniu naszej kuchni. Co zrobić gdy marzymy o zrobienie w kuchni wyspy ale nie mamy możliwości zrobienie odpowiedniego ciągu wentylacyjnego? Firma Downdraf wprowadziła na rynek rewolucyjny okap Franke Downdraft. Co to za okap i co w nim takiego wyjątkowego? W tym artykule odpowiem na te pytania.

Nowoczesne okapy kuchenne

A więc, okap Franke Downdraft jest urządzeniem kuchennym, które całkowicie zmienia podejście do jego tradycyjnych modeli. Otóż taki okap może zostać całkowicie ukryty w szafce, dzięki czemu kuchnia zyskuje nową przestrzeń i wymiar. Pojawia się w momencie, kiedy jest potrzebny, aby oczyścić powietrze w kuchni podczas gotowania. Znika, ukryty całkowicie w blacie, kiedy kończymy gotowanie.

Okap Downdraft to połączenie stali i czarnego szkła, z praktycznym zastosowaniem w przestrzeni kuchennej. Szerokość okapu (88 cm) idealnie komponuje się z płytami grzewczymi. Podczas pracy okap unosi się 40 cm ponad powierzchnię blatu. Dzięki wydajnemu silnikowi, okap może oczyścić nawet 725 m3 w ciągu 1 godziny. Nie bez znaczenia jest jego cichy tryb pracy, który podczas intensywnego biegu osiąga głośność porównywalną z rozmową 2 osób.

Urządzenie dodatkowo posiada dekoracyjne oświetlenie LED. Pracuje w 4 trybach w zależności od potrzeby oraz jednym intensywnym. Sterowanie odbywa się natomiast za pomocą pilota. Okap tego typu to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w dużej i przestrzennej kuchni.

Okap Downdraft jest naprawdę rewolucyjny i z całą pewnością większość osób kupiłaby go do swojej kuchni, gdyby nie jego wysoka cena, którą trzeba za niego dać.

Jeśli już masz jakieś doświadczenia z tego typu okapami, podziel się z nami swoimi wrażeniami.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa