oszczedzanie energii

Jak obniżyłam swoje rachunki za prąd?

Wiele osób narzeka, że przychodzą im ogromne rachunki za prąd, jednak nic nie robią z tym, aby pobór energii był mniejszy. Dlatego też ja mam zamiar zdradzić wam moje sposoby na zaoszczędzenie energii elektrycznej.

Jak obniżyłam swoje rachunki za prąd?

Na samym początku warto zastanowić się jak dużo sprzętów, podłączonych jest do prądu bez potrzeby, większość z nas z wygody i lenistwa do gniazda ma ciągle podłączone telewizor mikrofalówkę, a czasami nawet ładowarkę do telefonu. Tak naprawdę jedyne urządzenie, które powinno być stale podłączone do prądu to lodówka. Resztę sprzętów z powodzeniem możemy odłączać na noc, nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego, jak dużo energii może pobierać taki sprzęt nawet nieużywany! Jest to pierwszy krok, dzięki, któremu zaoszczędzicie na energii elektrycznej. Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest wymiana waszych tradycyjnych żarówek na ledowe. Oświetlenie LED jest droższe od tradycyjnego, jednak koszty eksploatacji są mniejsze, a czas użytkowania dłuższy niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia.

energia elektryczna oszczedzanie
źrodło: pixabay.com

Nieprawdą jest, że takie oświetlenia sprawdzają się tylko w pomieszczeniach, gdzie przez bardzo długi czas świeci się światło, po prostu mniejsze zużycie energii będzie bardziej widoczne niż gdybyśmy zamontowali takie oświetlenie na korytarzu. Ostatnią już rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, jest tryb oszczędzania energii większość nowoczesnych sprzętów jak zmywarki, komputery, czy telefony wyposażone są właśnie w takie funkcje, warto z nich korzystać, ponieważ podczas użytkowania takiego sprzętu będzie on pobierać mniej energii. Kupując sprzęty AGD, warto zwrócić także uwagę na funkcje, które mają za zadanie oszczędzać naszą wodę, a nie tylko energię elektryczną, dzięki temu rachunki za wodę także będą mniejsze. Podsumowując:

  • Odłączamy niepotrzebne sprzęty od prądu
  • Zmieniamy oświetlenie na oprawy LED, czy też profile LED
  • Korzystamy z funkcji oszczędzania energii w sprzętach

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa