Najnowsze trendy w zagospodarowaniu przestrzeni na zewnątrz

Domowy ogród, czy też taras to miejsca, w których najchętniej spędzamy upalne, letnie dni. Odpowiednio zaprojektowana outdorowa przestrzeń oraz odpowiednio dobrane meble i dodatki zagwarantują komfort, wprowadzą atmosferę, która będzie sprzyjała wypoczynkowi.

Proste formy oraz dopasowana kolorystyka to podstawa. W takiej przestrzeni najważniejsze jest, aby dobrać kolory do otaczającej to miejsce zielni. Kolorystyka oraz faktura materiałów, która będzie nawiązywać do natury, jest przodującym zachodnioeuropejskim, a nawet światowym trendem, który także u nas już zagościł. Najlepsze meble, które sprawdzą się w przestrzeni outdorowej, powinny mieć ergonomiczny kształt i powinny być traktowane raczej jako rzeźby w terenie, a nie praktyczne elementy. Wszystko co dobieramy do takiej przestrzeni, powinno mieć naturalne barwy, czyli stoliki kawowe, czy ogrodowe fotele.

Podczas projektowania warto wykorzystać naturalną topografię terenu, ważne jest to, że nie ma idealnego przepisu na architekturę krajobrazu, tak naprawdę, jeżeli chcemy stworzyć coś oryginalnego, nie musimy „kombinować”, wystarczy, że wykorzystamy to, co mamy pod ręką. Dlatego też wykorzystaj wzniesienia, tajemnicze zakątki, czy punkty widokowe i podkreśl je w jakiś wyjątkowy sposób za pomocą lampionów, czy poduch ogrodowych. Pamiętajcie, że wyjątkowy klimat w ogrodzie tworzy także odpowiednie oświetlenie. Duże wyraziste lampy mogą być świetnym dopełnieniem każdego ogrodu. Ciepłe światło może stworzyć bardzo dobrą atmosferę relaksu, a ich oryginalny design dopełni każdą ogrodową aranżację.

przestrzeń outdorowa
źródło: pixabay.com

Strefę wypoczynku w ogrodzie warto umiejscowić tak, aby do jej oświetlenia można także wykorzystać naturalne światło dzienne, ale także taka lokalizacja sprawi, że będziemy mogli miło spędzać czas na dworze w towarzystwie roślin, bo jak dobrze wiecie, większość roślin jest światłolubna.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa