Jak najlepiej dobrać stół bilardowy do swojego salonu/jadalni?

 

Bilard to bardzo dobra forma rozrywki. Kupując stół do domu, mamy pewność, że, kiedy tylko będziemy chcieli możemy doskonalić swoje umiejętności, jednak zakup stołu bilardowego do domu wymaga dokładnego zaplanowania. Zobaczcie jaki stół bilardowy kupić, aby nie żałować.

Bilard to gra, która ma kilka, a może nawet kilkanaście odmian, dlatego też i stoły do niego różnią się od siebie znacznie. Klasyczne modele wyposażone są w sześć łuz, które rozmieszczone są po jednej na każdym rogu oraz w połowie dłuższego boku. Do łuz wbijane są kule zwane bilami, długość boków to dwa do jednego.

źrodło: pixabay.com

Kupując stół, warto zwrócić uwagę, na jakość jego wykonania, powinniśmy przyjrzeć się kilku elementom:

  • Szkieletowi – to właśnie na nim opiera się cała konstrukcja, powinien być wykonany z drewna, czy też grubej płyty MDF
  • Płycie – do wyboru mamy płyty kamienne oraz MDF, płyta MDF powinna być wystarczająca do warunków domowych, dlatego większość osób wybiera własnie taką

Jednym z mniej ważnych, ale nadal istotnych elementów jest ilość nóg, im będzie ich więcej, tym większą pewność mamy, że konstrukcja będzie stabilna. Zwrócicie uwagę także na jakość sukna, im będzie ona lepsza tym gra będzie bardziej zbliżona do tych mistrzowskich.

Na stronie  stoly-bilardowe.net znajdziecie stoły bilardowe, które sprawdzą się do waszej jadalni oraz salonu, dzięki zmiennym nakładką możecie stworzyć z nich stoły jadalne, cymbergaje, a nawet takie do tenisa stołowego.

źródło: pixabay.com

Kupując stół bilardowy, warto szukać sprawdzonych producentów. Pozwoli to nam mieć większą pewność, że stół, który kupujemy, jest dobrej jakości, a nasza gra będzie komfortową. Kiedy już wybierzemy sklep, w którym chcemy kupić nasz stół bilardowy, możemy zacząć się zastanawiać jaki rozmiar będzie najlepszy. Zmierzcie dokładnie pomieszczenie, w którym ma stanąć wasz nowy nabytek, pamiętajcie także, aby do wymiarów sprzętu doliczyć kilkanaście centymetrów, dzięki którym wasza gra będzie komfortowa.

Stół bilardowy może także znaleźć się w jadalni, bez problemu może on służyć jako normalny stół jadalny, jest to możliwe, dzięki specjalnym nakładką. Wybór stołu z taką nakładką pozwoli wam zaoszczędzić miejsce i zyskać dwa nowe sprzęty.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa