Meble stylowe – jak wybrać?

W dzisiejszych czasach jeśli ktokolwiek z nas decyduje się na kupno mebli, chce by były modne i stylowe. Otóż wybór stylowych mebli to kwestia smaku, pieniędzy i czasu. Dobrze jest też znać się na tym, co i jak wybrać? Dlatego w tym artykule podam kilka propozycji takich stylowych mebli.

1. MEBLE BELLDECO – wiatr z Prowansji

Drewniane, z wdziękiem wpasowują się we wnętrza urządzane przez wrażliwych ludzi. Takich, którzy dążą do stworzenia odpowiedniego miejsca dla siebie. Meble Belldeco sprawdzają się raczej w dużych mieszkaniach lub domach. Są też wymagające. Meble Bell potrzebują dodatków. Ich żywiołem są wnętrza bogate w dekoracje. Na tle białej ściany po prostu będą wyglądały źle. Stracą cały urok i zmienią się w kolejną niedopasowaną część wyposażenia mieszkania. Cały kłopot polega na tym, że meble Belldeco wchodzą w skład większej całości i trudno traktować je osobno.

2. MEBLE INDYJSKIE – masywne

Meble indyjskie mają niezwykle masywne komody, stoły i szafy wzorowane na tym, co stoi w domach bogatych Hindusów. To często meble pełne powagi, dodające splendoru miejscu, w którym się znajdują. Trzeba jednak uważać. Większość osób w Polsce nie orientuje się w szczegółach takiego stylu. Może się więc zdarzyć, że trudno mówić o jednolitym stylu dla każdego z regionów.

3. MEBLE KOLONIALNE – nostalgiczne

Meble kolonialne nawiązują stylistyką do wyposażenia wnętrz Europejczyków mieszkających w Indochinach. Wykonane są ze specyficznych gatunków drewna. Mają też nieco inną stylistykę niż meble standardowe. Większość oferowanych mebli tego rodzaju to kopie wykonywane w czasach współczesnych. Te z czasów kolonialnych albo zniszczały albo są wykorzystywane w koloniach. Tym niemniej jest to ciekawa alternatywa dla innych mebli.

4. MEBLE HISTORYCZNE – bogate

Czymś zupełnie innym są meble historyczne. W wersji oryginalnej są gratką dla osób z zasobnym portfelem. W wersji wykonanej współcześnie dla ludzi pozujących się na miłośników sztuki i historii. Jakby na nie nie patrzeć, ich odpowiedni wybór wymaga sporej wiedzy. Trzeba orientować się w stylach i epokach.

Moi drodzy mebli stylowych, jakie możemy kupić jest bardzo dużo. Jedni wolą meble Belldeco, inni natomiast wybierają meble kolonialne. A jeszcze inni sięgają po te historyczne. Zatem od wyboru do koloru.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa