Łóżko skandynawskie – z palet, czy kupne?

Jeżeli lubisz majsterkować i tworzyć samodzielnie coś z niczego to łóżko z palet jest dla Ciebie. Jeżeli dodatkowo lubisz styl skandynawski, to, to rozwiązanie Ci się spodoba. Jednak jakie rozwiązanie jest lepsze? Zakup łóżka z palet, czy zakupienie łóżka w stylu skandynawskim?

Największym atutem łóżka z palet jest jego cena. Koszt samych palet to 6-30 zł. Cena palet zależy od tego, czy są one w stanie surowym, czy są nowe, czy używane. To, jakie łóżko stworzymy, będzie zależało tylko od naszych możliwości i pomysłu. Chociaż mamy dowolność w stworzeniu takiego łóżka, warto pamiętać, że materac oraz rama łóżka powinny do siebie pasować kolorystycznie. Łóżko z palet to świetne rozwiązanie dla osób, które lubią minimalizm, funkcjonalność, prostotę wzorów i form, jasne, naturalne i białe barwy, czyli to, czym cechuje się styl skandynawski. Warto jednak pamiętać, że wykonanie łóżka z palet nie jest łatwe. Kiedy już znajdziemy odpowiednie palety, musimy poskładać je tak, by się nie rozjeżdżały, musimy także dokładnie zeszlifować materiał, by doprowadzić go do stanu użyteczności. Zazwyczaj kupuje się palety w stanie surowym, a więc musimy dokładnie oczyścić powierzchnie palet, a dopiero później je pomalować.

łóżko skandynawskie
źródło: scandicsofa.pl

Czy jeżeli chcemy mieć łóżko w stylu skandynawskim, to musimy stworzyć je z palet? Łóżko skandynawskie możemy także bez problemu kupić, to rozwiązanie jest o wiele bardziej praktyczne. Jedyne co musimy zrobić to wybrać odpowiadający nam model. Łóżka skandynawskie, które możemy znaleźć na scandicsofa.pl, wykonane są drewna bukowego oraz włoskich tkanin, a więc mamy gwarancje, że meble są dobre jakościowe. To łóżko skandynawskie posiada także zagłówek, którego obicie pasuje do całej ramy łóżka, do wyboru mamy gładki bądź welurowy materiał. To rozwiązanie sprawdzi się dla osób, które chcą by wszystkie meble jak najbardziej, do siebie pasowały, wiele osób wybierając takie łóżko, decyduje się na zastosowanie takiego samego materiału, który jest na zagłówku na szafie.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa