Kurz i roztocza usuniemy za pomocą proszku do pieczenia?

Jak dobrze wiecie usunięcie roztoczy i brudu z pościeli, czy materaca to nie lada wyzwanie, dlatego też warto zapoznać się z niedrogim sposobem na usunięcie ich z naszego łóżka.

Nasze łóżko jest jednym z najlepszych mebli, jaki mamy w domu, chociaż oprócz odpoczynku i miejsca do spania oferuje nam także masę bakterii. W naszej pościeli mogą gromadzić się martwy naskórek, ślina, czy nawet drobinki kału. Chociaż usunięcie bakterii z naszej pościeli jest dość proste, ponieważ wystarczy, że wypierzemy ją w wysokiej temperaturze, to usunięcie ich z materaca nie jest już tak proste. Jak wiadomo, nie da się go wrzucić do pralki, jednak jego wyczyszczenie także może być łatwe i tanie.

źródło: pixabya.com

Nie wiele osób wie, że proszek do pieczenia ma wiele zalet. Jedną z nich, to że działa jak dobry środek czyszczący, absorbuje wilgoć i brud oraz jest naturalny, nietoksyczny i ekologiczny. Dodatkowo usuwa nieprzyjemny zapach oraz zabija drobnoustroje.

Jak wyczyścić materac za pomocą proszku do pieczenia?

Krok 1: Odkurzamy materac

Krok 2: Na nasz materac równomiernie rozsypujemy proszek do pieczenia. W tym celu możemy użyć przesiewacza do mąki bądź drobnego sitka. Możemy także dodać kilka kropli olejku zapachowego.

Krok 3: Proszek, który obsypaliśmy nasz materac, zostawiamy na cały dzień. Następnie odkurzamy go dokładnie.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa