kominek

Kominek w salonie a aranżacja wnętrza

Przedmioty w pomieszczeniu powinny tworzyć spójną stylistycznie całość. Trzymanie się pewnych zasad może nam pomóc w doborze kominka pasującego do wnętrza. Dlatego też zobaczcie kilka porad, które pomogą Wam wybrać odpowiedni kominek do wnętrza.

Kolor kominka

Jeżeli zależy nam na monochromatycznym stylu, to kolor kominka powinien być zbliżony, do barwy mebli, tekstyliów bądź innych dodatków. Dlatego też wiele osób decyduje się na biel. Jednak i z tym kolorem trzeba uważać, jeżeli zdecydujemy się na biel bądź inną jasną barwę trzeba uważać, by wnętrze nie stało się mdłe i bez wyrazu. Jeżeli nie zależy nam na monochromatycznym wnętrzu, możemy zdecydować się na kontrast. Jest to jeden ze sposobów wyeksponowania kominka w danym pomieszczeniu i tym samym zrobienia z niego kontrapunktu.

Tlo

Ważnym elementem jest także ściana, na której będzie się znajdował kominek. Przy aranżacji salonu musimy pamiętać by na ścianie, na której będzie kominek, nie była zbyt przytłaczająca, ważne jest także, aby dekoracje, jakie się na niej znajdują, nie przyćmiły go. Wszystkie elementy (także wzory na ścianie), powinny z kominkiem tworzyć zgraną całość. W przypadku wnętrz loftowych warto zastanowić się nad ścianą z cegły, w klasycznym stylu można zawiesić na tej ścianę lustro bądź obraz.

kominek salon
źródło: pixabay.com

Rozmiar kominka

To na jak duży kominek się zdecydujemy, jest zależne od wielkości danego pomieszczenia oraz naszych potrzeb. Zbyt mała moc grzewcza kominka może sprawić, że będzie chłodno, natomiast za duża sprawi, że nie potrzebnie zwiększymy koszty ogrzewania. Pamiętajcie także, że za duży kominek może przytłoczyć salon, więc jego wielkość jest istotna podczas aranżacji wnętrza.

Materiał

To z czego wykonany jest kominek, też ma duże znaczenie. To właśnie od materiału, z jakiego jest wykonany, zależy do jakiego stylu będzie pasował. Tak np. kamień, cegły, kafle sprawdzą się we wnętrzach rustykalnych, sielskich, czy tradycyjnych. Natomiast te z metalu i proste w formie idealnie wpasują się we wnętrzach nowoczesnych.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa