meble do salonu

Jak wyczyścić welurową sofę?

Welurowa sofa jest bardzo przyjemna w dotyku, a także świetnie się prezentuje w każdym pomieszczeniu. Jednak traci swój blask w wyniku użytkowania i plam. Sprawdźcie z nami, jak wyczyścić welurową sofę oraz jak dbać o ten materiał.

Welur to wyjątkowa tkanina, charakteryzuje się miękką oraz jedwabistą strukturą, przez co często jest mylnie brana za aksamit. Co najważniejsze, welur jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz w konserwacji materiału. Jest stosowany nie tylko w obiciach mebli, ale również używany przy produkcji odzieży, czy nawet pościeli i zasłon. Odpowiednia konserwacja materiału wydłuża jego żywotność.

Jak wyczyścić welurową sofę:

Niewielkie zabrudzenia możemy usunąć przy pomocy szczoteczki do zamszu i wody. Zwilżamy materiał i wyczesujemy brud szczoteczką. Szczoteczka ma na tyle miękkie włosie, że zbiera cząsteczki pyłu bez niszczenia materiału.

Źródło: scandicsofa.pl

Większe plamy na welurze usuniemy przy pomocy delikatnego mydła do tapicerki lub zwykłego mydła w płynie i wody. Wodę z mydłem nanosimy na tapicerkę przy pomocy muślinu i czyścimy materiał. Pamiętamy o tym, żeby welur czyścić zgodnie z kierunkiem układania się włosia. Po zakończeniu, czyszczone miejsce warto wyczesać szczotką do weluru. Następnie mokre miejsce możemy osuszyć przy pomocy suszarki do włosów. Jeżeli czyszczenie mydłem nie pomogło, możemy jeszcze spróbować wyczyścić welur stosując wodę z amoniakiem, gdzie na 1 litr wody stosujemy 2 łyżki amoniaku.

Jeśli uważacie, że może jednak czas na nową welurową sofę, zapraszamy do zapoznania się z propozycjami sklepu Scandicsofa.pl W tym sklepie znajdą Państwo ciekawe sofy welurowe w skandynawskim stylu. Co ważne, producent przesyła darmowy próbnik materiałów, dzięki czemu każdy może wybrać idealny kolor tapicerki.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa