dywan dla alergika

Jak wybrać dywan antyalergiczny?

Alergicy często rezygnują z dywanów i ograniczają potencjalne zagrożenie. Jednak miłośnicy miękkiego pokrycia podłogi i uczucia ciepła pod stopami, wcale nie muszą tak naprawdę rezygnować z dywanu. Takie osoby muszą tylko przemyśleć sobie, jakiego rodzaju dywan wybrać. No właśnie, jaki rodzaj dywanu będzie odpowiedni dla alergika? 

Dywan dla alergika

Na początek kupując dywan dla alergika musimy wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę? Tak więc po pierwsze, na rodzaj materiału, po drugie, na sposób wykonania i po trzecie na długość włosa. Najlepsze dla alergików są dywany z tworzyw sztucznych. Te osoby, które uczulone są na pyłki kwiatów oraz traw, na roztocza, jak również astmatycy powinni absolutnie zapomnieć o tych wykonanych z wełny czy też jedwabiu. Otóż odpowiednim wyborem dla nich będą dywany z juty. Są odpowiednie zarówno dla alergików, jak i dla osób ceniących sobie możliwość łatwego odkurzania. Sprawdzają się także, te dywany, które mają w swoim składzie bawełnę. Alergicy powinni wybierać dywan z krótkim włosiem i tkane na płasko. Zatem, jakie to są dywany przyjazne alergikom?

DYWANY Z POLIESTRU, POLIPROPYLENU

Dywany te są wykonane z włosia z włókien syntetycznych. Mają właściwości antystatyczne, dlatego też nie przyciągają kurzu, nie gromadzą brudu, a do tego są jeszcze łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo dywany polipropylenowe są odporne na ataki moli i grzybów. Takie dywany doskonale sprawdzą się w przypadku położenia ich na posadce z ogrzewaniem podłogowym.

DYWANY Z WISKOZY

Są to dywany syntetyczne, które posiadają bardzo luksusowy wygląd. Natomiast dzięki miękkiemu połyskowi zyskały miano „ sztucznego jedwabiu”. Jest to najbardziej szlachetny rodzaj sztucznych włókien. Dywany z wiskozy są odporne na zabrudzenia, a także wykazują właściwości antystatyczne.

DYWANY Z AKRYLU

Dywany z akrylu to również rodzaj dywanów syntetycznych. Są one miękkie, odporne na zabrudzenia i bardzo ciepłe, dlatego doskonale sprawdzą się w roli zamienników dywanów wełnianych. Ich następną zaletą jest to, iż są odporne na działanie grzybów i bakterii, z tego też względu są odpowiednie dla alergików i do pokoju dziecka.

DYWANY Z JUTY

Są to naturalne dywany wykonane z włókien juty. Bardzo trwałe i przyjazne alergikom, gdyż nie gromadzą kurzu i roztoczy, które są jedne z najczęstszych alergenów. Ich płaski splot umożliwia łatwe odkurzanie, a swoją prostotą pasują do nowoczesnych wnętrz i stylizacji w stylu ekologicznym i skandynawskim.

dywan z juty
Źródło: pixabay.com

DYWANY BAWEŁNIANE

Bardzo lekkie dywany pochodzenia naturalnego. Zaletą tych dywanów jest anty statyczność oraz łatwość czyszczenia. Koniecznie pamiętajmy, że lepiej jest zainwestować w dywan bawełniany wysokiej jakości, gdyż częste jego czyszczenie może źle wpłynąć na jego wygląd.

DYWANY MINEHEART

Są to designerskie dywany brytyjskiej firmy Mineheart, które wykonane są ze specjalnej tkaniny na gumowym spodzie. Ich cyfrowy nadruk nadaje im rozmaite, nowoczesne wzory, np., deseń skóry, dzięki czemu dywany te są doskonałymi zamiennikami tych ze skóry. Dodatkowo jeszcze ich nieszablonowy design podkreśli wygląd wnętrza.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa