nieprzyjemny zapach z szafy

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mebli i dekoracji?

Meble i dekoracje znajdujące się długo w pomieszczeniach bardziej lub mniej zawilgoconych, przechodzą nieprzyjemnym zapachem. Stęchlizna, czyli mocno wyczuwalny zapach pleśni jest trudny do usunięcia. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Zobaczcie jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z mebli i dekoracji.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z mebli?

Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z sofy, czy też łóżka jest dość trudne. Zapach „wgryza” się w materac, a jego jak wiadomo trudno wyprać, jego wysuszenie jest bardzo pracochłonne i czasochłonne. Dodatkowo nieodpowiednio wysuszona gąbka może nasilić nieprzyjemny zapach. W internecie możemy także znaleźć firmy, które profesjonalnie zajmują się praniem takich mebli, jednak musimy się liczyć z tym, że jest to nie mały wydatek.

Chcąc pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, możemy skorzystać sody oczyszczonej – jest to naturalny pochłaniacz wszystkich zapachów. By była jeszcze bardziej skuteczna możemy ją wymieszać ze skruszonymi liśćmi rumianku/kwiatami lawendy bądź z olejkiem eterycznym.

Sodę oczyszczoną bądź przygotowaną wcześniej mieszaninę rozsyp na całą powierzchnię mebla, po 40-60 minutach odkurz rozsypany proszek odkurzaczem. Często także ubrania wyciągnięte z szafy przesiąkły nieprzyjemnym zapachem. Często sama szafa jest powodem nieprzyjemnego zapachu, choć zdarza się, że zapach spowodowany jest zepsutą pralką bądź zawilgoconym pomieszczeniem.

brzydki zapach mebli
źródło: pixabay.com

Jednym z powodów powstawania nieprzyjemnego zapachu w szafie jest kładzenie do szafy, nie do końca wysuszonych rzeczy, powodujemy tym powstawanie nieprzyjemnego zapachu w szafie.

Dlatego też powinniśmy w pierwszym kroku dokładnie wyczyścić szafę. Drzwiczki, półki, a także zawiasy powinniśmy umyć wodą z szarym mydłem. Ważne, by po takim myciu dokładnie wytrzeć ja do sucha. Po takim czyszczeniu warto także włożyć do szafy odświeżacz powietrza.

Jak zlikwidować nieprzyjemny zapach z dekoracji?

Dywany i dywaniki także mogą przesiąknąć nieprzyjemnym zapachem. Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z dywanu jest o wiele prostsze, ponieważ wystarczy go odpowiednio wyprać – najlepiej zrobić to za pomocą wody, szczotki ryżowej i szarego mydła. Pamiętajmy jednak by dokładnie go wysuszyć w ogrodzie na słońcu. Jeżeli dywan mocno przesiąkł nieprzyjemnym zapachem, możemy skorzystać z poprzedniej mieszaniny i wyprać go sodą z dodatkiem olejku eterycznego.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa