strefa relaksu

Jak urządzić strefę relaksu w domu?

W obecnych czasach ciągle możemy zauważyć rosnące tempo życia. Mamy coraz więcej codziennych obowiązków, jak nie w pracy to w domu. Wszystko to sprawia, że choć na chwilę chcemy się odciąć od tego wszystkiego. Dlatego też coraz chętniej tworzymy miejsce, które są odskocznią. W takim miejscu z pewnością będziemy mogli pobyć chwilę sami, oderwać się od tego zgiełku dnia codziennego i spędzić trochę czasu, tak, jak lubimy. W takim kąciku relaksu możemy np., posłuchać muzyki, oglądać film lub czytać książkę. Podpowiadamy, jak urządzić strefę relaksu w domu.

Kino domowe

Kino w domu to świetny pomysł. Jest tak, gdyż Ci z nas, którzy lubią oglądać filmy, a nie mają czasu chodzić do kina, śmiało mogą zorganizować je w domu. Fajnym miejscem na takie kino w domu z całą pewnością będzie salon, piwnica bądź poddasze, gdzie dźwięk rozchodzi się lepiej, niż na prostych ścianach zwyczajnych pomieszczeń. Ponadto taką strefę kinową najlepiej jest zorganizować na planie prostokąta, by zapewnić sobie odpowiednią odległość widza. Otóż za minimalną odległość od ekranu przyjmuje się zazwyczaj długość jego przekątnej, z tego też wybierzmy takie miejsce, które zagwarantuje nam odpowiednią przestrzeń. Koniecznie pamiętajmy także o tym, że dźwięk musi być dostosowany do wielkości obrazu, dlatego też im większy ekran projektora, czy telewizora, tym większe głośniki powinny mu towarzyszyć. Oczywiście w takim miejscu absolutnie nie może zabraknąć wygodnej kanapy, półki na płyty z filmami itd. Jeszcze tylko przekąska, pilot do ręki i kącik relaksu jest gotowy.

Kącik muzyczny

Następnym kącikiem relaksu z całą pewnością będzie kącik muzyczny. Warto urządzić go w miejscu, gdzie spokojnie będziemy mogli położyć się, zamknąć oczy i odpłynąć przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki. Świetnie jeżeli możemy pozwolić sobie na głośne słuchanie muzyki. Wtedy to będziemy musieli zadbać o odpowiednie głośniki i akustykę. Zagwarantuje nam to wysoką jakość odtwarzanej muzyki. W takim kąciku muzycznym z pewnością powinna znaleźć się półka albo regał na swoje ulubione płyty, wygodna kanapa, miejsce na ulubione przekąski. Przyda się również niewielki stolik lub ława, na której znajdą się też napoje, pilot i niezbędne przedmioty. Warto jest także zainwestować w dobre słuchawki. Jest to niezbędny gadżet jeżeli nie mieszkamy sami, odetną nas od hałasów z zewnątrz, zaczepek, a przy okazji sprawią, iż zbyt głośny dźwięk nie będzie przeszkadzał pozostałym domownikom.
Źródło: pixabay.com

Kącik czytelniczy

Relaks z książką w ręku to alternatywa dla tych z nas, którzy nie lubią odpoczywać przy filmach. Nie wyobrażają sobie lepszego spędzania czasu, niż z dobrą książką na wygodnej, ulubionej sofie. Właściwie taki relaks możemy zapewnić sobie w dowolnie wybranym miejscu, warto jest jednak zadbać o stały kącik, w którym stanie domowa biblioteczka i w którym będziemy mogli oderwać się od świata w towarzystwie interesujących bohaterów, spotkanych w książkowej rzeczywistości. Ten kto lubi tak spędzać czas, wie z całą pewnością, jak ważny jest komfort czytania. Otóż przyjemne otoczenie, wygodny fotel, dobra lampa, która nie męczy oczu, kubek dobrej herbaty bądź kawy i święty spokój, tym właśnie jest komfort czytania.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa