sofa w stylu skandynawskim

Co wybrać sofa, czy narożnik?

W momencie, kiedy urządzamy salon, zastanawiamy się jaki rodzaj mebli wypoczynkowych wybrać. To, czy do naszego salonu sprawdzi się sofa, czy narożnik zależy przede wszystkim od wielkości naszego salonu.

Chcąc stworzyć funkcjonalną i dobrze prezentująca się strefę wypoczynku w salonie w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę, co tam będziemy robić. Wybierając meble wypoczynkowe do salonu, powinniśmy mieć na uwadze także potrzeby i zwyczaje każdego z domowników. Jeżeli zdarza się, że jakiś z domowników lubi sobie uciąć krótką drzemkę, sofa, czy też narożnik powinien być wygodny w użytkowaniu nie tylko w pozycji siedzącej, ale także leżącej. Chociaż skórzane obicia prezentują się bardzo elegancko, to są mało przytulne. Ważną rzeczą, na jaką powinniśmy zwracać uwagę, jest kształt i rozmiar mebla.

Sofy są zazwyczaj mniejsze niż narożniki, a ich kształt zapewnia większą mobilność. Jeżeli lubimy często zmieniać ustawienie w naszym salonie, to sofa będzie bardzo dobrym rozwiązaniem, jest to stosunkowo lekki mebel, który bez problemu możemy przemieścić z miejsca na miejsce. Jest to mebel, który zajmuje tylko jedną ścianę, a nawet może stanąć pośrodku pomieszczenia. Małą dwuosobową sofę możemy wybrać nawet do małych i ciężko ustawnych pomieszczeń, jeżeli wasz salon jest właśnie taki zastanówcie się nad modelami na nóżkach. W dużych mieszkaniach warto wybrać oryginalne meble. Sofy z funkcją spania bez pojemnika na pościel są tym meble, który charakteryzuje oryginalny design.

narożnik skandynawski
źródło: scandicsofa.pl

Szukasz ciekawych mebli wypoczynkowych, które sprawdzą się do nowoczesnych pomieszczeń bądź podoba ci się styl skandynawski? Zajrzyj na scandicsofa.pl.

Narożniki są meblem, który projektowany jest z myślą o dużych pomieszczeniach. Mebel ten zapewnia wysoki komfort wypoczynku zarówno w pozycji siedzącej, półleżącej i leżącej. Duże zestawy narożnikowe bez problemu możemy przekształcić w centrum spotkań towarzyskich. W przestronnych i nowoczesnych wnętrzach tego mebla nie musimy nawet dosuwać do ściany. Wiele osób decyduje się na ich ustawienie pośrodku salonu, tym samym wytyczając strefę wypoczynku. Kolekcje modułowe pozwalają na indywidualne zaprojektowanie ostatecznego kształtu narożnika. Większość modeli jest także wyposażona w funkcje spania oraz duży pojemnik na pościel, a więc to rozwiązanie sprawdzi się do średniej wielkości salonów, gdzie zależy nam na dużej funkcjonalności mebli.

One thought on “Co wybrać sofa, czy narożnik?

  1. Aneta 10 września 2018 at 11:30

    Ta miętowa sofa jest obłędna! 🙂

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa