firanki

5 sposobów na wybielanie firanek

Większość osób nie wyobraża sobie okien bez zawieszonych w nich firanek. Dlaczego? Dlatego, że, takie firanki między innymi chronią nas od wścibskich spojrzeń nieznajomych, sąsiadów, a także są ozdobą pomieszczenia. Niestety takie firanki z czasem tracą swój piękny śnieżnobiały kolor. Natomiast dodatkowo jeszcze, w pomieszczeniu, w którym pali się papierosy, firanki znacznie szybciej zżółkną. Jak takie firanki wybielić? By odpowiedzieć na to pytanie, to w tym artykule przedstawię 5 domowych sposobów na wybielenie firanek. Oto one:
SÓL KUCHENNA
Po prostu przygotowujemy taki roztwór. Do 10 litrów wody wsypujemy cztery łyżki soli kuchennej. Następnie mieszamy do całkowitego rozpuszczenia się soli. W tak przygotowanym roztworze moczymy nasze firanki przez 3 godziny.
SODA
Otóż soda oczyszczona to środek, który kupimy za kilka groszy, a świetnie zmiękcza wodę i znacznie zwiększa efektywność prania. Takie firanki śmiało możemy również namoczyć przed praniem. Wystarczy tylko, jak rozpuścimy w 10 litrach wody, 500 gram sody. Następnie zostawiamy do namoczenia, a później pierzemy normalnie w pralce.
OCET
Ocet to ciecz, która ma zdolność do usuwania bardzo uporczywych zabrudzeń. Wystarczy tylko i wyłącznie, jak dodamy do wody pół szklanki octu spirytusowego.

firanki
Źródło: pixabay.com

PROSZEK DO PIECZENIA
Proszek do pieczenia świetnie wybieli zażółcone firanki. Śmiało możemy go dodać bezpośrednio do prania. Natomiast, kiedy nasze firanki są bardzo pożółkłe, włóżmy je do wody i dodajmy proszek do pieczenia. Zostawmy do namoczenia, a w następnej kolejności wypierzemy.
ASPIRYNA
Wiadomo, że aspiryna uśmierza ból, ale mało kto wie, iż owa aspiryna również przywraca śnieżnobiałą biel. Wystarczy tylko, jak rozpuścimy 5 tabletek aspiryny w wodzie i włożymy do niej firanki. Takie firanki należy moczyć przez kilka godzin, po czym wyprać w zwykły sposób.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa